Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Piszecie wiersze, opowiadania, malujecie, śpiewacie, osiągacie sukcesy sportowe lub macie na swoim koncie zupełnie inne, wyjątkowe osiągnięcie?
Jeśli tak, to napiszcie do nas na adres dzieci@kujawsko-pomorskie,
a my chętnie opublikujemy tutaj Wasze dzieła, zdjęcia i napiszemy o Was

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


Karolina Drabik finalistką konkursu "Daję słowo" Drukuj Poleć znajomemu
 5 marca 2009 roku we Wrocławiu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu języka polskiego „Daję słowo”, skierowany dla uczniów szkoły podstawowej. Miał on na celu podnoszenie świadomości językowej i upowszechnienie kultury słowa.
Czytaj całość
 
Marcin – duma polskiego malarstwa Drukuj Poleć znajomemu
 Marcin Bahrij swoimi plastycznymi umiejętnościami przewyższa rówieśników. Jego zainteresowania oraz ambicje wykraczają ponad standardowy program nauczania. Osiągnięcia dwudziestoletniego młodzieńca zostały docenione i w tym roku otrzymał on stypendium od marszałka województwa.
Czytaj całość
 
Mateusz – przyszła gwiazda estrady Drukuj Poleć znajomemu
 - Praca z Mateuszem to wielka satysfakcja i przyjemność - mówi o Mateuszu Wiśniewskim Cezary Kubacki, jego instruktor. Czternastoletni uzdolniony muzycznie chłopiec, który uczęszcza do Gimnazjum Miejskiego w Rypinie, jest tegorocznym stypendystą marszałka województwa. Jego pasją są muzyka i śpiew. Od wielu lat uczy się grać na gitarze i pianinie.
Czytaj całość
 
Natalka rzeźbi w glinie Drukuj Poleć znajomemu
 Natalia Derda, uczennica liceum i artystka rzeźbiarka spod Tucholi, jest tegoroczną stypendystką marszałka województwa. Jej interesujące prace w glinie do niedzieli można oglądać w toruńskim Muzeum Etnograficznym.
Czytaj całość
 
Żużlowiec Szymon Drukuj Poleć znajomemu
 Szymon Woźniak z Tucholi we wrześniu trzeci raz z rzędu obronił Puchar Polski. Nikt przed nim tego jeszcze nie dokonał. Ponadto statuetkę, którą zdobył w finale Grand Prix Polski w Miniżużlu w 2003 r., przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Czytaj całość
 
Wiersze i opowiadania Ani Drukuj Poleć znajomemu
 Dziesięcioletnia Anna Bujewska od dwóch lat pisze wiersze oraz opowiadania. Mimo młodego wieku już została nagrodzona za swoją twórczość. Otrzymała między innymi wyróżnienie za wiersz „Co dla mamy” w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Randka z Alą Makotą” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną  Dzielnicy Wola w Warszawie.  Ten wiersz został załączony do zbiorczego tomiku poezji zawierającego pracę nagrodzone oraz wyróżnione.
Czytaj całość
 
Rozśpiewany Łukasz Drukuj Poleć znajomemu
Dwunastoletni Łukasz Juda uwielbia śpiewać. Bierze udział w zajęciach wokalnych Studio Piosenki „Stars” i występuje w Zespole Wokalnym „Dzieciaki-Śpiewaki”. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach piosenki, takich jak „Srebrna Gapa”, „Kolorowy mikrofon” czy „Złota pszczółka”. Jego występy poprzedziły między innymi koncerty Czerwonych Gitar i zespołu Roma. Śpiewał także z Mieczysławem Szcześniakiem. Do sukcesów Łukasza można też zaliczyć udział w musicalu „Akademia Pana Kleksa”, granego w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie – grał tam Aureliusza.
Czytaj całość
 
Wojtek matematyk Drukuj Poleć znajomemu
 Wojciech Marciniak jest uzdolniony w zakresie przedmiotów ścisłych. Osiągnął bardzo dobry wynik w konkursie matematycznym „Kangur”, był też finalistą konkursu „Dyplomacja i Sprawy Międzynarodowe” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Euro Atlantyckie i Fundację Wspomagania Wsi. Osiąga celujące wyniki w nauce przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Czytaj całość
 
Magda lubi grać Drukuj Poleć znajomemu
 Czternastoletnia Magdalena Starsiak jest bardzo uzdolnioną młodą aktorką. Jako aktywny członek koła teatralnego występuje we wszystkich przestawieniach teatru szkolnego „Bez nazwy”. Teatr ten zajął w ubiegłym roku drugie miejsce na wojewódzkim przeglądzie teatrów szkolnych. Magda lubi też języki obce i osiąga w tej dziedzinie bardzo dobre wyniki.
Czytaj całość
 
Maurycy chce zostać naukowcem Drukuj Poleć znajomemu
 Dziesięcioletni Maurycy Stempniewski z Torunia  to chłopiec o szerokich zainteresowaniach i wielu uzdolnieniach. Zdobywał nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach, zwłaszcza plastycznych – o zasięgu szkolnym, międzyszkolnym, miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 27 z 27