Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Dzień Dziecka
Kot w butach
 „Kot w butach” to propozycja dla najmłodszych widzów. Bajka muzyczna, do której teksty piosenek napisał Jacek Bończyk, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański, zaprasza do świata, w którym wszystko może się zdarzyć.
Czytaj całość
 
Czytanie bajek w Hotelu Pod Orłem
 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Sali Malinowej Hotelu pod Orłem, w nawiązaniu do tradycji międzywojennej tego miejsca, odbędzie się głośne czytanie wybranych wierszy i bajek. Będą to znane i lubiane utwory autorów tworzących w XIX i pierwszej połowie XX wieku oraz starsze, ale nie mniej popularne i chętnie czytane. Tytułem krótkiego wstępu przybliżymy młodym słuchaczom sylwetki pisarzy i poetów. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie teksty tych autorów były prezentowane w tej sali także w dwudziestoleciu międzywojennym.
Czytaj całość
 
XI Festiwalu Muzyki Chóralnej
 Srebrny Dyplom na XI Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie otrzymał chór Inovroclaviensis Cantans z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu,  pod dyrekcją  Izabeli Szyma-Wysockiej i Danuty Szyma.
Czytaj całość
 
Mały Karateka 2012
 W środę 6 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Pigży, odbędzie się II edycja Wojewódzkiej Przedszkoliady „Małego Karateki”, której organizatorem jest Toruński Klub Karate Tradycyjnego KUMADE. Zawody są skierowane do dzieci przedszkolnych urodzonych w 2006 roku z województwa kujawsko-pomorskiego.
Czytaj całość
 
Pałac Lubostroń dzieciom
 Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na XII Festyn Integracyjny „Zielone Serduszko”, który odbędzie się w Zespole pałacowo-parkowym w Lubostroniu 1 czerwca 2012 w godzinach od 10.00 do 14.30. Festyn, który jest organizowany  pod honorowym patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pani Doroty Jakuty, wpisuje się w harmonogram obchodów Roku Praw Dziecka.
Czytaj całość
 
Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego
 W dniach 2-3 czerwca Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu po raz kolejny otworzy swe podwoje dla najmłodszych. W sobotnie i niedzielne przedpołudnie dziedziniec Muzeum rozbrzmiewać będzie dźwiękiem wiejskich dziecięcych piosenek, wyliczanek i zabaw.
Czytaj całość
 
Baletowe zaproszenie dla najmłodszych
 W tym tygodniu Opera Nova należy do dzieci. Scena zaprasza na balet do muzyki Bogdana Pawłowskiego. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Najbliższe przedstawienia w czwartek (31 maja) i piątek oraz w sobotę i niedzielę.
Czytaj całość
 
Propozycje na Dzień Dziecka
 Spektakl baletowy w operze, bajka muzyczna w teatrze, festyn w ogrodach pałacu, plenerowy eko-piknik w lesie oraz wspólne czytanie bajek i opowiadań w reprezentacyjnym wnętrzu obrosłego tradycją hotelu – będzie się działo w Kujawsko-Pomorskiem w przypadającym w najbliższy piątek (1 czerwca) Dniu Dziecka oraz w najbliższy weekend!
Czytaj całość