Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Muzycznie w bydgoskiej filharmonii Drukuj Poleć znajomemu
 Bydgoska filharmonia organizuje w ciągu roku specjalne koncerty w Mikołajki, ferie, wakacje czy Dzień Dziecka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu; 0-52 321-25-50 lub na www.filharmonia.bydgoszcz.pl .
 
Szkoły mogą skorzystać ze specjalnej oferty edukacyjnej „Audycje szkolne”, podczas których dzieci słuchają muzyki, poznają sylwetki kompozytorów, ale także uczą się tańczyć. Takie audycje można także zorganizować na terenie szkół. Szczegóły tutaj .
 
Badania naukowe dowiodły, że słuch muzyczny rozwija się już w okresie prenatalnym, a optymalny okres jego rozwoju trwa do mniej więcej 9 roku życia. Nauka muzyki, a zwłaszcza śpiew i gra na instrumentach zdecydowanie poprawiają wyniki edukacyjne i wychowawcze dzieci i młodzieży.  Stąd pomysł na koncerty dla najmłodszych, oprawione profesjonalnym wykonaniem i opieką metodyczną we wnętrzach Filharmonii Pomorskiej, które zostały przystosowane do goszczenia małych dzieci. Maluchy do drugiego roku życia i ich mamy, a także kobiety w ciąży zapraszamy na specjalne koncerty z serii „Od brzucha do malucha” .
 
 
 
 
 

Gościmy