Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Wystawy i warsztaty w toruńskiej galerii Drukuj Poleć znajomemu
 Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka już 45 lat aktywnie działa organizując warsztaty, akcje plastyczne i programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. O ich atrakcyjności świadczyć może ilość uczestników kursów: obecnie bierze w nich udział około 260 osób w wieku od 5 do 18 lat.
Tradycyjnie toruńska galeria oferuje zajęcia plastyczne w różnych grupach wiekowych. Harmonogram oraz informacje dotyczące zapisów znajdziecie tutaj
 
Od grudnia zeszłego roku, ośrodek ma w swojej ofercie także specjalne zajęcia plastyczno-multimedialne. Dofinansowanie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego umożliwiło wyposażenie sali w nowoczesny sprzęt komputerowy, tablety graficzne, skanery i aparaty cyfrowe, co sprawia, że proponowane zajęcia są niezwykle atrakcyjne. Szczegóły dotyczące rejestracji do pracowni komputerowej można pobrać tutaj
 
Toruńska Galeria Twórczości Dziecka nie tylko umożliwia najmłodszym rozwój plastycznych zdolności, lecz także prezentację ich prac. Do 10 marca, w siedzibie toruńskiej galerii na ulicy Rynek Nowomiejski 17, wciąż obejrzeć można aktualną wystawę prac wykonanych w pracowni dydaktycznej galerii, pod kierunkiem Edmunda Kłosowskiego, a także niezwykle ciekawą Wystawę Familijną, na której znajdują się prace wykonane przez dzieci tak znanych artystów jak Lech Wolski czy Jerzy Puciata. Do 2 marca, w Galerii Twórczości przy ul. Kościuszki 41/47, można także podziwiać prace młodzieży z Polski, Rosji, Czech i Słowacji, wykonane w ciekawej technice batiku.

Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej, przygotował także atrakcyjną ofertę konkursów plastycznych, w okresie ferii zimowych. Są to „Zawsze Zielono Zawsze Niebiesko” oraz „Barwy Kujaw i Pomorza”.
Informacje dotyczące tematyki i regulaminu konkursów do pobrania poniżej.
 
 
 
 
 
 

Gościmy