Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Konkurs dla szkolnych grup teatralnych Drukuj Poleć znajomemu
 Pewnie wielu z was, działających w szkolnych lub pozaszkolnych kółkach teatralnych, czeka na wiosenny konkurs KURTYNA’2009. Dla każdego młodego artysty w województwie kujawsko-pomorskim jest to wielkie wydarzenie. Grupy teatralne przygotowują się po kilka tygodni, by móc zaprezentować swoje formy teatralne przed profesjonalnym jury i zawalczyć o nagrodę główną – „Złotą Kurtynę”.

Właśnie rozpoczął się nabór zgłoszeń. A więc do dzieła. Sfilmujcie swoje najlepsze przedstawienie teatralne, nagrajcie na taśmę VHS lub płytę DVD, VCD i do 31 marca wyślijcie na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5
ul. Krysiewiczowej 8
85-796 Bydgoszcz

z dopiskiem KURTYNA’2009.

Nagranie może dotyczyć dowolnej formy teatralnej: teatr plastyki, ruchu, kabaret, teatr jednego aktora czy z elementami teatru lalkowego. Konkurs skierowany do szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek wychowania pozaszkolnego działających w województwie kujawsko-pomorskim zostanie rozegrany w trzech grupach wiekowych:

  • kl. I – III szkoły podstawowe
  • kl. IV –VI szkoły podstawowe
  • gimnazja

Finał konkursu wraz z wręczeniem „Złotej Kurtyny” dla najlepszej grupy teatralnej zaplanowano na 25-26 kwietnia. Profesjonalne jury oceni również najciekawsze kreacje aktorskie.

  • Szczegółowy regulamin konkursu tutaj .
  • Karta zgłoszenia tutaj .


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


5 marca 2009