Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Agata – talent graficzny Drukuj Poleć znajomemu
 Dwudziestoletnia Agata Kowalska mimo młodego wieku posiada szeroki krąg zainteresowań. Jej prawdziwą pasją jest grafika i malarstwo. Swoje zdolności w tym kierunku kształci w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Dziewczyna w tym roku za swoje wybitne osiągnięcia otrzymała nagrodę marszałka województwa.

Agata jest zainspirowana gotycką architekturą Torunia, dlatego w najbliższym czasie pragnie zaprojektować kalendarz na rok 2010 o tematyce toruńskiej i wykonać prace graficzne na ten temat. W przyszłości  prace te będziemy mogli oglądać na wystawie autorskiej, której realizacja znajduje się w planach dziewczyny.

Agata jest bardzo uzdolnioną osobą, wzięła już udział  w licznych konkursach. W ubiegłym roku zajęła II miejsce w eliminacjach okręgowych XXXII Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki. W 2007 roku natomiast zajęła III miejsce w wystawie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wariacje na temat twórczości Józefa Chełmońskiego” w Częstochowie.
Ponadto Agata brała udział w licznych plenerach, warsztatach i wystawach.

Dziewczyna potrafi dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi, dlatego chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Obecnie wspólnie z koleżankami wykonuje malowidła w budynku Domu Dziecka w Bydgoszczy przy ulicy Toruńskiej.


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


27 marca 2009 r.