Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Judyta Nowak Drukuj Poleć znajomemu
 W lipcu skończę 15 lat. Mieszkam w małej miejscowości (Kosowizna), na małym osiedlu, obok sporego zakładu meblarskiego(Adriana). Szkołę mam niedaleko- około półtora kilometra. Znajduje się ona w miejscowości Kijewo Królewskie. Budynek jest koloru różowego, ale już nie tak wyrazistego jak kilka lat temu. Klas jest niewiele ponad 20, ale uczniów też nie jest wielu, więc wszyscy się mieszczą. Wyposażenie szkoły nie jest aż takie złe, wyjątkiem  klasy informatycznej- Internet chodzi tak wolno, że zdążyłabym przyjść do domu i przynieść sobie trochę w wiaderku, zanim załadowałaby się przeglądarka.

Czym się interesuję? Głównie sportem. Przede wszystkim sportami motoryzacyjnymi i sportami walki. Z tych pierwszych najbardziej lubię żużel. Moje ulubione drużyny  to Unibax Toruń i GTŻ Grudziądz. Z kolei ze sportów walki najbardziej lubię wrestling (czytaj restling). Choć to temat trochę kontrowersyjny, ponieważ wiele osób mówi, że wrestlig jest udawany. Ludzie! Zapamiętajcie! Wrestling jest reżyserowany! Pozwolę sobie zacytować jednego z zapaśników Kena Andersona- Pro wrestling is real- people are fake (Profesjonalny wrestling jest prawdziwy, to  ludzie są fałszywi).

Interesuję się też literaturą, głównie polską. Najchętniej czytam książki z gatunku fantastyki, pisane przez Andrzeja Sapkowskiego. Moje ulubione tytuły to Wieża Jaskółki i Trylogia Husycka. Sama pisuję od klasy 4 szkoły podstawowej i piszę nadal. Tworzę przeważnie krótkie opowiadania, także fantasy. Czasem uda mi się napisać wiersz. Planuję pisać dalej i może kiedyś opublikować najlepsze utwory.

Wiersz Judyty do przeczytania tutaj