Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Nauka przez zabawę z grą „Liderzy Europy” Drukuj Poleć znajomemu
 Interesujesz się ekonomią, świat finansów nie ma dla Ciebie tajemnic, a na gospodarce znasz się jak mało kto nowatorska gra „Liderzy Europy”, której pierwsze rozgrywki właśnie startują została stworzona wprost dla Ciebie.

Reguły zabawy skierowanej do młodzieży ponadgimnazjalnej są bardzo proste. W grze uczestniczą drużyny, składające się maksymalnie z sześciu osób, których zadaniem jest zwiedzenie pięciu europejskich stolic za kwotę pięciu tysięcy euro. Grę wygrywa zespół, który po osiągnięciu celu będzie miała najwięcej pieniędzy w portfelu. W trakcie zabawy drużynom zadawane są pytania, dotyczące kwestii ekonomicznych. Poprawne odpowiedzi pozwalają minimalizować koszty podróży, uzyskiwać zwroty oraz dodatkowe środki.

Warto się postarać, gdyż do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe od tysiąca do 3 tysięcy zł. Natomiast zespół, który zajmie pierwsze miejsce pojedzie wraz z opiekunem do Brukseli, gdzie zwiedzi Parlament Europejski.

W ramach zabawy przeprowadzone zostaną cztery etapy rozgrywek:
  • szkolny,
  • międzyszkolny,
  • półfinał,
  • finał.
O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu zdecyduje ilość zdobytych punktów.

Szczegółowy regulamin gry „Liderzy Europy” tutaj

Organizatorem rozgrywek jest Bank Zachodni WBK SA, oddział w Toruniu, którego pracownicy przeprowadzą zabawę w szkołach. Patronat nad zabawą objął marszałek Piotr Całbecki.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


10 stycznia 2011 r.
Ostatnia aktualizacja: 2 luty 2011 r.