Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Modernizujemy i rozbudowujemy szkoły Drukuj Poleć znajomemu
 Po wakacyjnej przerwie kujawsko-pomorskich szkoły wracają do pracy. Wiele z nich już wkrótce czekają poważne rozbudowy i modernizacje finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród nich jest budowa auli przy Zespole Szkół w Czernikowie, adaptacja poddasza SOSW w Strzelnie na cele dydaktyczne oraz budowa gimnazjum w Cekcynie. Łączna wartość dotacji na realizację 24 przedsięwzięć to ponad 38 milionów złotych.
 
Konkurs o dofinansowanie ogłosiliśmy w sierpniu ubiegłego roku, nabór wniosków odbywał się w październiku i listopadzie 2010. Wartość złożonych wniosków dwuipółkrotnie przewyższyła przeznaczone do rozdysponowania środki. Wyznaczona początkowo wartość tej puli wynosiła 27,4 mln złotych.

Kompletna lista dofinansowanych projektów tutaj.

Sito oceny formalnej i merytorycznej przeszły pozytywnie 24 projekty na łączną sumę ponad 38 milionów złotych. – W tej sytuacji, uznając wagę wszystkich tych projektów dla lokalnych społeczności, zarząd województwa zdecydował się podnieść kwotę alokacji właśnie do tej sumy. Placówki edukacyjne, szczególnie w niewielkich miejscowościach, pełnią niezwykle ważne funkcję środowiskowe – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Większość beneficjentów przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji.  Wśród nich jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelnie, którego poddasze zostanie przebudowane na cele dydaktyczne. Powstanie tutaj sala terapii biofeedback, gabinet logopedyczny, sala zajęć rewalidacyjnych oraz pracownie: terapeutyczna, plastyczna, praktycznej nauki zawodu i arteterapii (leczenia przez sztukę). Wysokość wsparcia z naszego RPO to 331 tysięcy złotych.

Gmina Czernikowo otrzymała 2,5 miliona złotych wsparcia na rozbudowę Zespołu Szkół. W ramach realizacji inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek, który pomieści aulę z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz salę rytmiki i sale dydaktyczne. Z obiektu będą korzystać między innymi uczniowie czernikowskiej filii Szkoły Muzycznej w Chełmży.

W Cekcynie dzięki 4 mln złotych wsparcia z w ramach RPO WK-P powstanie zupełnie nowy budynek gimnazjum. Obiekt będzie połączony z nową halą sportową (planowane otwarcie we wrześniu), której budowa była możliwa również dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego.

W ZS CKU w Gronowie (gmina Lubicz, powiat toruński) pomieszczenia budynku warsztatowego zostaną zaadaptowane na pracownie do nauki spawania. Więcej na ten temat w załączniku

Prace rozpoczęły się już w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy, który zostanie rozbudowany o nowe dwukondygnacyjne skrzydło (więcej na ten temat tutaj).

O uroczystości podpisania umów dotyczących między innymi budowy, rozbudowy i modernizacji placówek edukacyjnych tutaj


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


1 września 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy