Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Otworzyliśmy aquapark w Wielkiej Nieszawce Drukuj Poleć znajomemu
 Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” uroczyście rozpoczęło 29 sierpnia działalność w Wielkiej Nieszawce w powiecie toruńskim. Budowę parku wodnego wsparł finansowo Urząd Marszałkowski.
 
- Cieszę się, że w położonej w pobliżu Torunia Wielkiej Nieszawie powstało nowoczesne centrum sportu i rekreacji o tak szerokiej ofercie. To propozycja na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W skład kompleksu wchodzi zespół basenów (z których największy ma wymiary 25x12,5 metra), 80-metrowa zjeżdżalnia, bicze wodne, jacuzzi i inne wodne atrakcje. Na gości czeka również zespół saun, klub fitness, siłownia oraz spa. Powstało tu też centrum konferencyjne, hotel z 28 dwuosobowymi pokojami, a także restauracja, strzelnica i kręgielnia. Obiekt ogrzewany jest w znacznym stopniu dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej – ciepła ziemii oraz energii słonecznej.

Samorząd województwa pomógł w budowie basenowej części ośrodka. Przeznaczyliśmy na ten cel znaczne wsparcie z budżetu województwa oraz środki finansowe z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którymi dysponuje Urząd Marszałkowski.

Więcej o budowie pływalni w regionie pisaliśmy tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


Fot u góry: www.olender.info

29 sierpnia 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy