Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
StarForce 2011 Drukuj Poleć znajomemu
 Trzecia edycja zlotu miłośników „Gwiezdnych wojen” – „StarForce 2011” w ubiegły weekend odbyła się w Toruniu.  W programie znalazły się między innymi parada w barwnych kostiumach, pokazy walk na miecze świetlne,  konkursy, wystawy, prezentacje i panele dyskusyjne. Nagrodę w konkursie na najlepszy kostium ufundował Urząd Marszałkowski.

Gościem specjalnym był Jeremy Bulloch, odtwórca roli Boby Fetta, najlepszego łowcy nagród w Galaktyce. Odbyły się też spotkania między innymi z tłumaczami książek o tematyce „Gwiezdnych wojen” oraz specjalistami od efektów specjalnych.

Sobotnie wydarzenia rozpoczęła parada fanów w barwnych kostiumach stanowiących doskonałe repliki strojów użytych na planie filmowym. Pochód wyruszył sprzed Urzędu Marszałkowskiego.

Główna część zlotu odbyła się w Centrum Targowym PARK w Toruniu. Na wystawie przedstawione zostały prace stworzone przez polskich artystów i fanów sagi Lucasa, a także unikalne plakaty filmowe i wycinki prasowe sprzed trzydziestu lat. Prezentowane były też efektowne modele będące replikami w skali 1:1 modeli zastosowanych na planie zdjęciowym. Przez cały dzień trwały spotkania panelowe z zaproszonymi gośćmi, prezentowane były też pokazy nowoczesnych technologii, których korzenie wywodzą się z sagi Lucasa.

Na dzieci czekały konkursy, a na scenie odbyły się koncerty, pokazy kabaretowe i tzw. „bitwa muzyczna”, podczas której zgłoszone zespoły rywalizowały będą na najlepsze wykonanie jednego z najsłynniejszych tematów muzycznych, który pojawił się w „Gwiezdnych wojnach”. Rywalizację oceniali  m.in. członkowie toruńskiego zespołu „Kobranocka”.

Organizatorem imprezy była Kujawsko - Pomorska Organizacja Turystyczna. Urząd Marszałkowski wspiera finansowo organizację wydarzenia.

Więcej informacji oraz program imprezy  na stronie internetowej www.starforce.eu  

O ubiegłorocznym zlocie „StarForce, który odbył się w Bydgoszczy tutaj
 
1.  2.  3.
4.  5.  6.
7.  8.  9.
10.  11.  12.
 
Jacek Piotrowski
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego


8 września 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 12 września 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy