Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Zdolni na start po stypendium Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj (23 września) ostatni dzień naboru wniosków o wsparcie w ramach trzeciej edycji projektu stypendialnego „Zdolni na start”. Uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu po raz kolejny mają szansę otrzymać stypendium marszałka województwa.

- Program skierowany jest do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce i mogą pochwalić się sukcesami na różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Nasz cel to ułatwienie i przyspieszenie rozwoju edukacyjnego młodych ludzi zwłaszcza w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski przyznaje wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Trzecia edycja projektu „Zdolni na start” została zaplanowana na dwa lata. W tym roku szansę na otrzymanie pomocy finansowej ma 260 uczniów z regionu. Wysokość stypendium to 380 złotych brutto miesięcznie przyznane na okres 12 miesięcy. Zostanie wypłacone w czterech transzach.

Warunki, które trzeba spełnić aby móc ubiegać się o stypendium marszałka to:
  • nauka w szkole gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • przeciętny dochód rodziny ucznia w przeliczeniu na jedną osobę nie przekracza 1008 złotych (w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1166 złotych),
  • dobre wyniki w nauce, uczestnictwo w konkursach i olimpiadach wskazanych w regulaminie lub przygotowanie pracy naukowej.

Uczeń będzie też zobowiązany do przygotowania wraz ze swym opiekunem dydaktycznym indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego, który będzie musiał wykonać. Wynagrodzenie - 90 złotych miesięcznie - otrzymają również nauczyciele będący opiekunami dydaktycznymi stypendystów.

Nabór wniosków potrwa do 23 września. Na stronie internetowej projektu (www.zdolni3-1.kujawsko-pomorskie.pl), dostępny jest regulamin projektu, dokumenty rekrutacyjne oraz generator wniosków o przyznanie stypendium.

W 2010 roku stypendia marszałka w ramach projektu „Zdolni na start” otrzymało 371 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Więcej na ten temat tutaj.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego


Fot u góry: stypendyści, którzy otrzymali wsparcie w ramach drugiej edycji projektu „Zdolni na start”

11 sierpnia 2011 r.
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2011 r.

 
 
 
 

Gościmy