Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Wizyta laureatów konkursu matematycznego Drukuj Poleć znajomemu
 Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu zajęli 2 miejsce w regionie, a 12 miejsce w kraju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w międzynarodowym konkursie „Matematyka bez Granic”. We wtorek (25 października) w Urzędzie Marszałkowskim z uczniami spotkał się wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak.
 
Celem konkursu jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. W tym roku w konkursie uczestniczyło 105 klas z 58 szkół z Kujaw i Pomorza. Więcej na stronie internetowej konkursu tutaj

We wtorek (25 października) Urząd Marszałkowski odwiedziła grupa 35 uczniów drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, którzy w konkursie zajęli drugie miejsce w regionie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Wioletta Graczyk.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 
1. 2. 3.
 
25 października 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 26 października 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy