Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Konferencja o innowacyjności w edukacji Drukuj Poleć znajomemu
 „Nauczanie historii na miarę XXI wieku. Innowacyjność w edukacji historycznej i w promocji dziedzictwa kulturowego regionu”, to tytuł ogólnopolskiej konferencji dydaktycznej organizowanej przez Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, która odbyła się 27 października w Auli Mikotoksyn UKW w Bydgoszczy.
 
Celem organizowanego cyklicznie spotkania jest popularyzowanie wiedzy z zakresu historii, a także zachęcenie nauczycieli do podejmowania tematyki związanej z dziejami regionu i stosowania na co dzień nowoczesnych metod nauczania. Spotkanie adresowane jest do nauczycieli historii ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, a także z województw ościennych.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Innowacyjność w edukacji historycznej i w promocji dziedzictwa kulturowego regionu”. Goście z Bydgoszczy, Wrocławia, Opola, Elbląga i Nakła zaprezentują nowatorskie rozwiązania w zakresie nauczania historii, przedstawią nauczycielom innowacyjne formy pracy z uczniem oraz praktyczne rady i propozycje dotyczące edukacji ukierunkowanej na wykorzystanie treści regionalnych. Nauczyciele dowiedzą się też jak korzystać ze źródeł i zasobów placówek prowadzących działalność oświatową w województwie kujawsko-pomorskim.

Spotkanie jest jednym z  przedsięwzięć realizowanych w ramach Edukacji Regionalnej.

Program konferencji tutaj

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego
Wydział Szkolnictwa
Biuro Programów Edukacyjnych


27 października 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 28 października 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy