Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Hala i basen dla Rypina Drukuj Poleć znajomemu
 W Rypinie zakończyła się budowa oczekiwanego przez mieszkańców powiatu basenu oraz hali sportowej. Wielkie otwarcie Rypińskiego Centrum Sportu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się 4 listopada. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki prawie 16 milionom złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
Przygotowania do realizowanej przez Urząd Marszałkowski rozbudowy bazy sportowej w regionie poprzedziła gruntowna analiza liczby i stanu technicznego obiektów sportowych. Okazało się, że aż 9 powiatów w Kujawsko-Pomorskiem nie ma ani jednej krytej pływalni. Jednym z nich był powiat rypiński,  w którym brakowało też pełnowymiarowej hali sportowej.

- Budowa kompleksu sportowego w Rypinie, to duży krok w kierunku stworzenia warunków do rozwijania sportu młodzieżowego w tej części naszego regionu. Systematycznie likwidujemy też inne sportowe „białe plamy” na mapie województwa. W ubiegłym roku w Barcinie uruchomiliśmy pierwszą krytą pływalnię w powiecie żnińskim, we wrześniu tego roku taki obiekt powstał w Radziejowie, a w przyszłym roku pierwszy basen w powiecie nakielskim zostanie otwarty w Nakle nad Notecią – mówi marszałek Piotr Całbecki. Więcej o budowie pływalni w regionie pisaliśmy tutaj.

Hala sportowa i basen w Rypinie powstały przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie (ul. Dworcowa). Zlokalizowany w sąsiedztwie dużych rypińskich osiedli kompleks będzie służył nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy i powiatu. Wielofunkcyjna hala sportowa posiada arenę z układem trzech boisk, które można oddzielić przesuwanymi kurtynami. Widownia pomieści w sumie 470 osób. W kompleksie powstał również basen sportowy z widownią na 168 miejsc oraz basen rekreacyjny z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci a także 100 metrową zjeżdżalnią. Dodatkowo powstały sala do ćwiczeń gimnastycznych, kręgielnia, siłownia i zespół odnowy biologicznej. Kubatura obiektu to ponad 42 tysiące metrów sześciennych. Koszt inwestycji to około 25 milionów złotych.

Przedsięwzięcie znalazło się na liście projektów kluczowych naszego Regionalnego Programu Operacyjnego co oznacza, że ma strategiczne znaczenie dla całego województwa. Dofinansowanie z RPO WK-P wyniosło prawie 16 milionów złotych.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8. 9.
fot. Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
 
4 listopada 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy