Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Finał programu „Kręcę filmy a nie jointy” Drukuj Poleć znajomemu
 Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję programu profilaktyki społecznej „Sztuka wyboru” pod hasłem „Kręcę filmy a nie jointy” odbyła się 30 listopada w bydgoskim Multikinie w ramach festiwalu Plus Camerimage. Nagrody laureatom konkursów filmowego i graficznego wręczyli Andrzej Wajda, Borys Szyc i Michał Dudziewicz oraz przedstawiciele organizatorów.

Program „Sztuka wyboru” realizują wspólnie Urząd Marszałkowski, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz toruńska Fundacja Tumult. To zaplanowany na kilka lat program profilaktyki społecznej, adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całym regionie. Celem programu jest ograniczenie zjawisk i zagrożeń związanych z ryzykowanymi zachowaniami młodych ludzi. Tegoroczna, edycja programu jest ukierunkowana na przeciwdziałanie zjawisku zażywania środków odurzających i nosi tytuł „Kręcę filmy a nie jointy”.

Nasz program jest przedsięwzięciem profilaktyczno-edukacyjnym, w ramach którego zaproponowaliśmy dziewczynom i chłopcom atrakcyjną alternatywę wobec ryzykowanych zabaw i zachowań. To, do czego chcemy ich przekonać, to tworzenie autorskich projektów z wykorzystaniem multimediów w powiązaniu z dorocznymi konkursami na krótkie  filmowe spoty edukacyjne i konspekty dopełniających je lekcji, połączone z warsztatami filmowymi, a także konkursy na „zaangażowane” graficzne nadruki na koszulkach i doroczne festiwale „Sztuki wyboru”.

W tegorocznej edycji konkursu filmowego nadesłano 28 prac o tematyce antynarkotykowej. Ich autorzy - 120 uczniów z 30 szkół - wzięli wcześniej udział w warsztatach z metodyki, dydaktyki, scenopisarstwa, reżyserii i sztuki operatorskiej. Na konkurs na projekt graficzny wpłynęły 143 prace ze szkół z całego regionu.

Laureaci konkursów odebrali nagrody 30 listopada, podczas gali podsumowującej przedsięwzięcie, która odbyła się w Multikinie w Bydgoszczy w ramach festiwalu Plus Camerimage. Trofea wręczyli Andrzej Wajda, Borys Szyc, Michał Dudziewicz oraz przedstawiciele organizatorów.

Lista laureatów tutaj.  

O festiwalu Plus Camerimage 2011 tutaj.

Szerzej o programie „Sztuki wyboru” na stronie internetowej programu www.sztukawyboru.pl.  
1.  2.  3.
4.  5.  6.
 fot. Andrzej Goiński, Więcej zdjęć w naszej galerii tutaj .
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędy Marszałkowskiego

30 listopada 2011 r.
Ostatnia aktualizacja: 2 grudnia 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy