Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Na mikołajki dzieciom i młodzieży Drukuj Poleć znajomemu
 W dniu świętego Mikołaja odbyło się uroczyste otwarcie kącika zabaw dla dzieci z Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii Szpitala Dziecięcego w Toruniu. W uroczystości wziął udział marszałek Piotr Całbecki. Dzieciom nieco starszym, licealistom z klasy mundurowej VI LO w Toruniu, Urząd Marszałkowski zorganizował wycieczkę na lotnisko wojskowe w Inowrocławiu.
 
Kącik zabaw, który powstał z inicjatywy wolontariuszy z fundacji „Dr Clown” jest jednym z elementów terapii śmiechowej, dzięki której stres powodowany rozłąką maluchów z rodzicami maleje do minimum lub jest nawet całkowicie likwidowany. W czerwcu tego roku fundacja „Dr Clown” została laureatem konkursu „Wolontariat w akcji” finansowanego z budżetu samorządu województwa.

W budynku Szpitala Dziecięcego rozpoczyna pełną działalność Centrum Stomatologii, o którym pisaliśmy tutaj.

Kolejną niespodzianką z okazji dnia świętego Mikołaja była wycieczka grupy uczniów z klas mundurowych VI Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu na lotnisko wojskowe w Inowrocławiu. Wyjazd zorganizowało Biuro Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego. Licealiści zwiedzili 56. Pułk Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. Celem wycieczki było zaszczepienie w młodzieży szacunku do munduru oraz przybliżenie zadań lotnictwa wojskowego.

Z okazji mikołajek do najmłodszych pacjentów szpitala w Strzelnie (powiat mogileński) oraz na spotkanie z uczniami szkoły w Rzeszynku (gmina Jeziora Wielkie) pojechał wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Wręczył on dzieciom upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 
1. 2. 3.
4.
 Fot. powyżej:  Wojtek Szabelski/freepress.pl
5. 6.
7.
 
8. 9.
 
6 grudnia 2011 r.
ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy