Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Stypendia dla zdolnych Drukuj Poleć znajomemu
 Znamy już listę 260 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w tym roku szkolnym otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach trzeciej edycji projektu „Zdolni na start”. Uroczysta gala wręczenia umów stypendialnych odbyła się  1 grudnia w Dworze Artusa w  Toruniu.

- Projekt stypendialny „Zdolni na start” skierowaliśmy do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce i mogą pochwalić się sukcesami na różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Wkrótce poznamy też stypendystów projektu „Krok w przyszłość”, który wspiera doktorantów z regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski przyznał wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Trzecia edycja projektu „Zdolni na start” została zaplanowana na dwa lata. W tym roku na liście stypendystów znalazło się 260 uczniów, którzy otrzymają stypendia w wysokości 380 złotych brutto miesięcznie przyznane na okres 12 miesięcy. Wsparcie zostanie wypłacone w czterech transzach.

Lista stypendystów tutaj.

Stypendia mogli otrzymać uczniowie, którzy uczą się w gimnazjach lub szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, maja dobre wyniki w nauce, uczestniczą w konkursach i olimpiadach lub przygotowali pracę naukową. Przeciętny dochód rodziny ucznia w przeliczeniu na jedną osobę nie mógł przekroczyć 1008 złotych (w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1166 złotych), Punkty przyznawano za średnią ocen ze świadectwa oraz z przedmiotów traktowanych priorytetowo. Znaczenie miał również wynik sprawdzianu zewnętrznego i szczególne osiągnięcia, a dodatkowe punkty otrzymywały osoby zamieszkujące obszary wiejskie oraz miasta do 25 tysięcy mieszkańców.

Uczniowie ubiegający się o wsparcie byli też zobowiązani do przygotowania wraz ze swoimi opiekunami dydaktycznymi indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego, z którego wykonania będą rozliczani. Wynagrodzenie - 90 złotych miesięcznie - otrzymają również nauczyciele będący opiekunami dydaktycznymi stypendystów.

W 2010 roku stypendia marszałka województwa w ramach projektu „Zdolni na start” otrzymało 371 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Więcej na ten temat tutaj.

1.  2.  3.
4.  5.  6.
7.  8.
9.
Fot. Andrzej Goiński

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


1 grudnia 2011 r.
Ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2011 r.
 
 
 
 

Gościmy