Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Już 170 Orlików na Kujawach i Pomorzu Drukuj Poleć znajomemu
 W ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy rozpoczęły działalność dwa kompleksy sportowe wybudowane w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. W tym tygodniu kolejne dwa „Orliki” otworzyliśmy w Dobrem (powiat radziejowski) oraz Turznie (gmina Łysomice, powiat toruński). W całej Polsce jest już 2012 takich obiektów, a Kujawsko-Pomorskie, ze 170 czynnymi „Orlikami” należy do krajowych liderów w realizacji programu.

Do końca roku na terenie Kujaw i Pomorza powstanie 181 takich obiektów. Łącznie już 103 ze 144 gmin posiada „Orlika”, co ze wskaźnikiem 71,5 procent daje naszemu województwu miejsce w pierwszej trójce w Polsce. Budowę każdego z kompleksów sportowych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012” samorząd województwa wsparł kwotą do 333 tysięcy złotych (33 procent wartości inwestycji). Lista „Orlików”, które powstaną na Kujawach i Pomorzu w 2011 roku  tutaj.

Do 20 grudnia trwa nabór wniosków do kolejnej edycji programu, która będzie realizowana w 2012 roku.

W poniedziałek (12 grudnia) w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja "Strefa Orlika" organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Spotkanie połączone z warsztatami skierowane jest do animatorów zatrudnionych na „Orlikach” oraz do pracowników samorządów nadzorujących „Orliki”.  Więcej informacji na ten temat tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


9 grudnia 2011 r.

 
 
 
 

Gościmy