Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Bydgoszcz wspiera Niebieską Linię Drukuj Poleć znajomemu
 Działalność Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii była jednym z tematów konferencji „Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Bydgoszczy”, która odbyła się 12 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Niebieską Linię – Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie prowadzi powołane przez marszałka województwa biuro rzecznika praw ofiar.

Prawnik i psycholog dyżurują  pod  bezpłatnym numerem telefonu 800-154-030 codziennie w godzinach 17-22. Linia działa w ramach projektu „Niebieska Sieć”, polegającego na budowie sieci punktów pomocy ofiarom przemocy. Potrzebujący mogą liczyć na bezpłatną poradę również w siedzibie rzecznika przy ul. Słowackiego 114 w Toruniu oraz pod numerem telefonu 56 659-13-99. Współpracujący z rzecznikiem prawnicy i psycholodzy dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 17. Więcej na ten temat tutaj.

Podczas konferencji „Budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Bydgoszczy” o działalności Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii opowiedziała rzecznik praw ofiar Mariola Tuszyńska. W trakcie spotkania zostało podpisane porozumienie o współfinansowaniu działania Niebieskiej Linii przez władze Bydgoszczy.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


12 grudnia 2011 r.

 
 
 
 

Gościmy