Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Drukuj Poleć znajomemu
 W niedzielę (8 stycznia) po raz dwudziesty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka pod hasłem „Gramy z pompą” przeznaczona jest na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Urząd Marszałkowski wsparł organizację imprez Wielkiej Orkiestry.
 
W Bydgoszczy orkiestra zagrała na Starym Rynku (więcej informacji: http://www.wosp.bydgoszcz.com), a w Toruniu na Starówce (więcej informacji: http://wosp-torun.pl/). Urząd Marszałkowski wsparł finansowo organizację obu imprez, sponsorował też ich transmisję w TVP.
 
Marszałek Piotr Całbecki na organizowane w ramach WOŚP licytacje przekazał reprint dzieł Fryderyka Chopina, który trafił do sztabu w Bydgoszczy a także pióra, piłki tenisowe z autografem Karoliny Woźniackiej oraz albumy, które otrzymały sztaby Wielkiej Orkiestry w Toruniu, Nakle nad Notecią, Unisławiu oraz Jabłonowie Pomorskim.
 
 
W czwartek (5 stycznia) do akcji włączyli się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwesta prowadzona przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Toruniu odbyła się budynkach urzędu przy placu Teatralnym oraz przy ulicy Curie-Skłodowskiej w Toruniu.

W akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły też udział instytucje kultury prowadzone przez Urząd Marszałkowski.  W Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku odbył się w niedzielę (8 stycznia) „Koncert w Muzeum”, który zgromadził kilka pokoleń włocławskich muzyków: Chór Rzemieślniczy „Lutnia” oraz Kwartet Smyczkowy „Mosquitos” i Trio Saksofonowe z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Również w niedzielę (8 stycznia, godzina 17) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się koncert kolęd “Kolędować Małemu”, podczas którego wystąpił chór „Cordiale Coro”.

Działający w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu Cyrk CoolKids występował podczas imprez WOŚP w Lubiczu Górnym. Filharmonia Pomorska przekazała na  XX Łysomicki Finał WOŚP zaproszenia na koncert Capelli Bydgostiensis „Muzyka celtycka i brytyjska”, który odbędzie się 18 stycznia.

W Pałacu Lubostroń zbiórkę prowadzili wolontariusze z Zespołu Szkół w Lubostroniu. W akcji wzięła też udział Galeria Sztuki Wozownia - w niedzielę jej wystawy można było zwiedzać bezpłatnie.
 
1. 2.
 Zbiórka w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Jacek Piotrowski
 
1. 2. 3. 4.
5. 6. 7. 8.
WOŚP w Bydgoszczy, fot. Marek Dembski
 
1. 2. 3. 4.
5. 6. 7. 8.  
WOŚP w Toruniu, fot. Jacek Piotrowski
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

O ubiegłorocznej WOŚP pisaliśmy tutaj.

4 stycznia 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy