Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu Drukuj Poleć znajomemu
 Prawie 2,5 tysiąca uczniów z 95 szkół ponadgimnazjalnych z regionu bierze udział w organizowanej przez Urząd Marszałkowski drugiej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. 4 stycznia odbył się pierwszy, szkolny etap rywalizacji.
 
 
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat:
  • funkcjonowania organizmu człowieka,
  • zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny,
  • profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych  i zakaźnych,
  • promocji zdrowego stylu życia.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Partnerami konkursu są samorządy powiatowe, których zadaniem jest organizacja drugiego etapu rywalizacji.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 95 szkół z regionu. Z zadaniami na temat funkcjonowania i dbania o ludzki organizm będzie się zmagać prawie 2,5 tysiąca uczniów. Pierwszy etap rywalizacji odbył się 4 stycznia w każdej ze szkół, która przystąpiła do konkursu. Etap powiatowy odbędzie się 7 lutego. Weźmie w nim udział po dwóch uczniów z każdej ze szkół. Młodzież, która zakwalifikuje się do finału weźmie udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Podzielony na dwa etapy finał odbędzie się 23 marca (część pisemna) i 29 marca (część ustna).

Lista szkół biorących udział w konkursie tutaj,
Regulamin konkursu tutaj
Zagadnienia konkursowe tutaj

O pierwszej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


Fot. u góry: etap szkolny II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu
 
2 stycznia 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy