Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Filmy i grafika o sztuce wyboru w sieci Drukuj Poleć znajomemu
 „W pamięci zapisane” gimnazjalistów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy oraz „Sztuka wyboru” uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, to zwycięskie filmy konkursu filmowego zorganizowanego w ramach tprogramu profilaktyki społecznej „Sztuka wyboru” pod hasłem „Kręcę filmy a nie jointy”.  Prace wszystkich laureatów konkursu filmowego oraz graficznego można oglądać na stronie internetowej projektu sztukawyboru.pl.
 
Program „Sztuka wyboru” realizują wspólnie Urząd Marszałkowski, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz toruńska Fundacja Tumult. To zaplanowany na kilka lat program profilaktyki społecznej, adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całym regionie. Jego celem jest ograniczenie zjawisk i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami młodych ludzi. Pierwsza edycja (2011) programu była ukierunkowana na przeciwdziałanie zjawisku zażywania środków odurzających i nosiła tytuł „Kręcę filmy a nie jointy”.

Nasz program jest przedsięwzięciem profilaktyczno-edukacyjnym, w ramach którego zaproponowaliśmy dziewczynom i chłopcom atrakcyjną alternatywę wobec ryzykowanych zabaw i zachowań. To, do czego chcemy ich przekonać, to tworzenie autorskich projektów z wykorzystaniem multimediów w powiązaniu z dorocznymi konkursami na krótkie  filmowe spoty edukacyjne i konspekty dopełniających je lekcji, połączone z warsztatami filmowymi, a także konkursy na „zaangażowane” graficzne nadruki na koszulkach i doroczne festiwale „Sztuki wyboru”.

W tegorocznej edycji konkursu filmowego nadesłano 28 prac o tematyce antynarkotykowej. Ich autorzy - 120 uczniów z 30 szkół - wzięli wcześniej udział w warsztatach z metodyki, dydaktyki, scenopisarstwa, reżyserii i sztuki operatorskiej. Na konkurs na projekt graficzny wpłynęły 143 prace ze szkół z całego regionu.

Laureaci konkursów odebrali nagrody 30 listopada, podczas gali podsumowującej przedsięwzięcie, która odbyła się w Multikinie w Bydgoszczy w ramach festiwalu Plus Camerimage.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace w ramach konkursu filmowego oraz graficznego można obejrzeć na stronie internetowej projektu sztukawyboru.pl.  

O festiwalu Plus Camerimage 2011 tutaj.

il. u góry: I miejsce w konkursie graficznym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Magda Roszkowska, Państwowe Liceum Plastyczne w Bydgoszczy.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędy Marszałkowskiego


30 listopada 2011 r.
Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy