Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Z wizytą w bydgoskim plastyku Drukuj Poleć znajomemu
 Marszałek Piotr Całbecki złożył 10 stycznia wizytę w Zespole Szkół Plastycznych imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W trakcie spotkania z nauczycielami i uczniami podziękował za przygotowanie rzeźb do bożonarodzeniowej szopki, która stanęła przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.
 
Figury przygotowywane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych znalazły się w bożonarodzeniowej szopce Urzędu Marszałkowskiego już dwukrotnie (więcej na ten temat tutaj). Nagrodą marszałka dla młodych artystów będzie wycieczka do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Marszałek przekazał też pamiątkowe zdjęcia żłóbka każdemu z uczniów. Prezent dla szkoły to trzy sztalugi: dwie jako podziękowanie za przygotowanie dwóch pierwszych szopek, a trzecia to zachęta do współpracy przy powstawaniu kolejnej.

- Przygotowany na wysokim poziomie wystrój żłóbka po raz kolejny spodobał się mieszkańcom regionu. Dziękuję uczniom i nauczycielom bydgoskiego  „plastyka”, jedynej tego typu szkoły w naszym województwie,  za ich pracę i mam nadzieję, że przygotowane przez nich rzeźby staną  przed Urzędem Marszałkowskim podczas kolejnych Świąt Bożego Narodzenia  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zespół Szkół Plastycznych imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy korzysta ze wsparcia finansowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach projektu rewitalizacyjnego gruntownie odnowiona została elewacja szkoły. Na wartą 900 tysięcy złotych inwestycję trafiło ponad 220 tysięcy złotych wsparcia z Unii Europejskiej. Inny zrealizowany już projekt to wyposażenie pracowni komunikacji wizualnej w  sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie. Na realizację wartego 100 tysięcy złotych przedsięwzięcia trafiło 65 tysięcy złotych z naszego RPO.
 
1. 2. 3.
 fot. Marek Dembski
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

10 stycznia 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy