Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Filharmonia Pomorska zaprasza Drukuj Poleć znajomemu
 Specjalny koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej i zespołu „Żuki” z okazji 50-lecia The Beatles oraz koncert dla małych melomanów „Familia smyka”, to tylko niektóre propozycje bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej na najbliższy weekend.
 
W piątek (20 stycznia, godzina 19) odbędzie się specjalny koncert z okazji 50-lecia The Beatles i 25-lecia zespołu Żuki specjalizującego się w repertuarze angielskiej grupy, a także innych gwiazd rocka lat 60. i 70. Pod batutą Jana Walczyńskiego połączone zostaną dwa muzyczne światy: symfonika i rock.

Filharmonia rozpoczyna też nowy cykl koncertów familijnych adresowany specjalnie do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz dzieci młodszych. Pierwsze spotkanie zatytułowane „Familia smyka” odbędzie się w sobotę (21 stycznia, godzina 11) i zapozna słuchaczy z rodziną instrumentów Capelli Bydgostiensis, będzie też okazją do nawiązania przyjaźni z głową rodziny – dyrygentem Maciejem Sztorem.

Propozycje filharmonii na niedzielę (22 stycznia) to kolejny koncert dla niemowląt oraz kobiet w ciąży z cyklu „Od brzuszka do maluszka” (godzina 12) oraz „W krainie śpiącego misia” przeznaczony dla dzieci od 1 do 3 lat (godzina 13).

Repertuar koncertów na styczeń i luty dostępny jest na stronie internetowej instytucji http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/repertuar.html  

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


19 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy