Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Komfortowe warunki dla mam i dzieci w szpitalu w Chełmży Drukuj Poleć znajomemu
 Zakończyła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Chełmży. W placówce cieszącej się świetną opinią zwłaszcza w zakresie usług położniczych powstało nowe skrzydło budynku, w którym znajdzie się oddział położniczy oraz pediatria. Do szpitala trafił też nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Na realizację wartej 17 milionów złotych inwestycji Urząd Marszałkowski przeznaczył 5,6 miliona złotych wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
Inwestycja polegała na dobudowaniu nowego skrzydła do istniejącego budynku szpitala. Powierzchnia lecznicy wzrosła z 4 do ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Parter przeznaczony jest na poradnie specjalistyczne, pracownię tomografii komputerowej oraz izbę przyjęć, na pierwszym piętrze znajdzie się oddział położniczy, a na drugim pediatria.

Chełmżyńska lecznica wzbogaciła się też o ponad 100 sztuk nowego sprzętu. Szpital zakupił między innymi tomograf komputerowy, cyfrowe aparaty rentgenowskie, zestaw do operacji metodą laparoskopową, aparat kriochirurgiczny, zestaw nowoczesnych fiberoskopów (do gastroskopii, badania dwunastnicy, kolonoskopii oraz bronchofiberoskopii) oraz dwa kompletnie wyposażone stanowiska resuscytacji noworodków.

To kolejny szpital w Kujawsko-Pomorskiem, który podniósł standard opieki medycznej dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcie na realizację inwestycji otrzymały wszystkie lecznice, które złożyły wnioski - szesnaście szpitali powiatowych w całym w całym województwie. Więcej na ten temat tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 
1. 2. 3.
4. 5.
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

13 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy