Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Goście marszałka hojnie wsparli społeczny cel Drukuj Poleć znajomemu
 Blisko 100 tysięcy złotych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie udało się zebrać podczas dorocznego dobroczynnego Balu Marszałka, który odbył się w minioną sobotę (21 stycznia) w toruńskim Dworze Artusa. Placówkę dla głęboko upośledzonych intelektualnie osób prowadzą zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Gospodarzem balu był marszałek Piotr Całbecki. Na parkiecie spotkało się ponad ćwierć tysiąca osób: przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, wysocy rangą urzędnicy państwowi oraz ludzie biznesu, świata kultury i mediów. Gościem specjalnym był Angel Goyena, przedstawiciel konsula honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja Angela Tellechea Goyeny.

Atrakcją imprezy był „taniec z władzami”, czyli popisy taneczne osób znanych z pierwszych stron gazet. Tym razem wystąpili wojewoda Ewa Mes,  radna województwa Silvana Oczkowska,  dziennikarka Katarzyna Marcysiak, chemik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika profesor Bogusław Buszewski i członek zarządu województwa Michał Korolko.

Goście marszałka okazali się szczodrymi donatorami. Aukcje i zbiórka publiczna przyniosły blisko 100 tysięcy złotych. Wśród najdroższych wylicytowanych przedmiotów były strój sportowy Roberta Sycza z autografem bydgoskiego wioślarza, który poszedł za 12 tysięcy złotych, kolia z kryształami Swarovskiego od Małgorzaty Kożuchowskiej, której nabywca zapłacił 11 tysięcy złotych, oraz przekazane przez prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego kolce jego brata Bronisława, wybitnego lekkoatlety, dzięki którym konto zbiórki wzbogaciło się o 8 tysięcy złotych.

- Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć w tej formie chełmiński ośrodek. Liczę, że finalna kwota będzie jeszcze wyższa, bo cel jest naprawdę ważny – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zbiórka i aukcja przedmiotów przekazanych przez znane VIP-y nadal trwają. Więcej na www.balmarszalka.pl.

Chełmiński DPS, na rzecz którego zostaną przekazane zebrane pieniądze, to jedyny dom dla 146 podopiecznych, w większości głęboko upośledzonych intelektualnie osób, do którego trafiają jako chore dzieci, by zostać do końca swoich dni. Tylko niektórzy są rzadko odwiedzani przez biologiczne rodziny. Ich prawdziwą rodziną jest społeczność złożona z pensjonariuszy, sióstr i innych pracowników ośrodka. Tylko tu spotykają się z oddaniem, akceptacją i miłością.

Pieniądze uzbierane podczas poprzednich Bali Marszałka zasiliły konta Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy i toruńskiego Hospicjum Nadzieja.

Czytaj też:

Organizatorem wykonawczym balu było Stowarzyszenie Akademickie Ad Astra.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

1. 2. 3.
4. 5. 6. 7.
8. 9. 10.
11. 12.
Fot. Jacek Smarz

Więcej zdjęć w naszej galerii tutaj .


23 stycznia 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2012 r.

 
 
 
 

Gościmy