Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Nieznana kraina Birobidżan Drukuj Poleć znajomemu
 „Obrazki znad Biry i Bidżanu” to tytuł kolejnej wystawy bazującej na bogatych zbiorach własnych Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Wystawa do obejrzenia do 28 lutego.

Od wielu lat Centrum Twórczości Dziecięcej w Birobidżanie, mieście leżącym w odległym Obwodzie Żydowskim w Rosji, uczestniczy w organizowanych przez galerię międzynarodowych konkursach, zdobywając wiele nagród  i wyróżnień. Prace prezentowane na wystawie to głównie grafiki: precyzyjne linoryty, akwaforty i delikatne akwatinty. Są też prace wykonane w technikach malarskich: tempery, oleje i pastele.

Autorami dziewięćdziesięciu prac są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Wystawa jest bardzo bogata tematycznie. Dzieła młodych autorów przybliżają nam życie codzienne mieszkańców Birobidżanu. Pokazują między innymi sianokosy, wycinkę drzew, odśnieżanie ulic, robotników idących do fabryki, murarzy czy grzybiarzy. Inne prace pokazują spędzanie wolnego czasu, zabawy na łące, przy ognisku, jazdę na łyżwach, sankach i nartach. Podziwiać można również piękne, melancholijne pejzaże, realistyczne portrety, a także studyjne ujęcia martwych natur.

Wystawę oglądać można w filii galerii przy ul. Kościuszki 41/47 do 28 lutego.

1. 2. 3.
4. 5.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka


27 stycznia 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy