Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Sztuka między pokoleniami w WOAK Drukuj Poleć znajomemu
 Wśród kilku nowych propozycji warsztatowych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu zaplanowanych na rok 2012 szczególnym zainteresowaniem cieszy się cykl Rodzinnych warsztatów artystycznych pod hasłem Za-bawialnia, czyli sposoby na pogodę i niepogodę dla całej rodziny. Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę (4 lutego).
 
Zajęcia adresowane są do rodzin i grup wielopokoleniowych, a program został przygotowany w taki sposób, aby z jednej strony nie był trudny i nużący dla pięciolatka, z drugiej natomiast, aby nie znudził dorosłych uczestników. Cykl obejmuje siedem spotkań z różnych dziedzin twórczości: teatru, muzyki, sztuki czytania i opowiadania, samodzielnego projektowania i wykonywania ozdób i zabawek. Chociaż warsztaty tworzą spójny cykl, nie trzeba uczestniczyć w całości i można wybrać tylko niektóre warsztaty.

Udział w zajęciach pomoże rodzicom, dziadkom i opiekunom odnaleźć sposoby na rozwijanie talentu,  artystycznych zainteresowań i pasji a także kreatywności dzieci i wnuków już od najmłodszych lat. Prezentowane pomysły na twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu pomogą urozmaicić wspólną zabawę, dzięki której budowane są również więzi międzypokoleniowe, co ma równie istotne znaczenie dla rozwoju osobistego i społecznego dzieci.

Pierwsze zajęcia odbyły się 4 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. „Za-bawialnię”  rozpoczęły zajęcia teatralne – w programie spotkania pod hasłem „Teatr domowy – elementy cyrku i teatru przedmiotu” znalazły się bowiem propozycje rodzinnych zabaw z elementami teatru i cyrku, dostosowane do możliwości dzieci i dorosłych. W trakcie czterogodzinnych warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowali scenografię przedstawienia i elementy strojów, opracowali prezentacje żonglerskie, akrobatyczne, klaunowskie z wykorzystaniem rekwizytów cyrkowych i przedmiotów codziennego użytku. Spotkanie zakończyło wspólne oglądanie spektaklu.

Program całego cyklu znajduje się na stronie internetowej WOAK tutaj.
Ulotka do pobrania tutaj.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego
 
1.  2.
 
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

18 stycznia 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2012 r.
 
 
 
 

















Gościmy