Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu Drukuj Poleć znajomemu
 Wczoraj (7 lutego) odbył się drugi, powiatowy etap organizowanego przez Urząd Marszałkowski Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Wzięło w nim udział 150 uczniów z 77 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat:
  • funkcjonowania organizmu człowieka,
  • zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny,
  • profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych  i zakaźnych,
  • promocji zdrowego stylu życia.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Partnerami konkursu są samorządy powiatowe, których zadaniem jest organizacja drugiego etapu rywalizacji.


W pierwszym, szkolnym etapie rywalizacji, który odbył się 4 stycznia z 26 zadaniami na temat funkcjonowania i dbania o ludzki organizm zmagało się prawie 2,5 tysiąca uczniów. Wczoraj (7 lutego) w kilkunastu miejscowościach regionu odbył się etap powiatowy. Wzięło w nim udział 150 uczniów z 77 szkół. Lista uczestników, szkół oraz miejsce organizacji II etapu tutaj.

Młodzież, która zakwalifikuje się do finału weźmie udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Podzielony na dwa etapy finał odbędzie się 23 marca (część pisemna) i 29 marca (część ustna).

O pierwszej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu tutaj.
 
1.  2.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


Fot. u góry: etap powiatowy II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, fot. Andrzej Goiński
 
7 lutego 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy