Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Pieniądze z kwesty na Balu Marszałka już na koncie DPS Drukuj Poleć znajomemu
 100 tysięcy złotych na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie zebrano podczas dorocznego dobroczynnego Balu Marszałka. Gośćmi wczorajszejj (8 lutego) konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim, podczas której podano także datę i miejsce przyszłorocznej takiej imprezy, byli przedstawiciele organizatorów i komitetu honorowego oraz siostra dyrektorka chełmińskiego DPS.

100 500 złotych – taka dokładnie suma znalazła się na symbolicznym czeku, który marszałek Piotr Całbecki przekazał kierującej placówką siostrze Jolancie Kiszewskiej, oraz w internetowym poleceniu przelewu, które za pomocą kliknięcia w klawiaturę laptopa wysłał do obsługującego konto balu banku.    

W spotkaniu, podczas którego podsumowano wydarzenie,  uczestniczyli także prezes Stowarzyszenia Ad Astra, które wzięło na siebie trudy organizacyjne, ksiądz Dariusz Iwański, reprezentujące honorowy komitet organizacyjny Adrianna Błaszkiewicz, Tadeusza Buszewska, Krystyna Fiderewicz, Zuzanna Józefowicz, Silvana Oczkowska i Krystyna Zaleska oraz właścicielka studia tańca które przygotowało balowy „taniec z VIP-ami” Barbara Jeżewska.

- W imieniu naszych dzieci serdecznie dziękuję panu marszałkowi, darczyńcom i sponsorom za dar serca, za hojność, wrażliwość na potrzeby innych i umiejętność dzielenia się. Dziękuję też wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy. Myślę, że warto ją kontynuować. Za otrzymane pieniądze zakupimy sprzęt medyczny – przede wszystkim koncentratory tlenu, ssaki i inhalatory – a także materiały opatrunkowe i środki czystości
– powiedziała po konferencji siostra Kiszewska.

Balowa kwesta na rzecz mieszkańców prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo DPS w Chełmnie trwa jeszcze do 27 lutego. W najbliższym czasie do wylicytowania będzie płyta DVD z filmem z balu oraz okolicznościowy luksusowo wydany ilustrowany magazyn w limitowanym nakładzie, w którym znajdą się między innymi zdjęcia z wydarzenia oraz wywiady z uczestnikami. Więcej na www.balmarszalka.pl .

Przyszłoroczny, czwarty w historii Bal Marszałka odbędzie się 19 stycznia 2013 w salach Opery Nova. Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich, dochód z niego wesprze wybrany społeczny cel.

Czytaj też: Goście marszałka hojnie wsparli społeczny cel.
 
1.  2.  3.
4.  5.  6.
7.
 
Fot. Andrzej Goiński

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


8 lutego 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy