Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Ferie na wesoło Drukuj Poleć znajomemu
 Uczniowie ze szkół z naszego województwa rozpoczęli ferie zimowe. Jednostki kulturalne Urzędu Marszałkowskiego przygotowały szereg atrakcji. Zajęcia edukacyjne, projekcje filmów oraz gry i zabawy to tylko niektóre z nich.
 
Warsztaty plastyczne, historyczny spacer po starówce, audycja muzyczna, wykład i projekcja filmów o sztuce ludowej to atrakcje przygotowane dla zorganizowanych grup półkolonii, chcących odwiedzić Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS w Bydgoszczy w okresie ferii od 17 do 24 lutego Więcej tutaj.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy przygotowała serię zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska. Chętni będą mogli wziąć udział m.in. w konkursie komputerowym oraz zajęciach plastycznych. Więcej tutaj.

„Perły z lamusa” to tytuł lekcji muzealnych organizowanych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych przewidziano zajęcia, podczas których odkryją tajemnice przedmiotów codziennego użytku i nie tylko. Więcej tutaj.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu z myślą o najmłodszych przygotowała  na serię zajęć plastycznych. Pierwszy tydzień będzie stał pod znakiem kolorów. W drugim uczestnicy zajęć podejmą się próby stworzenia kompozycji opartych na kontrastach barwnych. Więcej tutaj.

O dzieciach nie zapomniało także Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, które przygotowało oferty dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Na pierwszych czekają dwa przedstawienia: „Z kozą w świat” i „Malować jak Pan Wiktor”.  Bajeczne środy (15 i 22 luty, godzina 12) to spotkania z baśniami w scenerii wystaw: Historie dopowiedziane i Etnoklimaty połączone z zabawami plastycznymi, muzycznymi i ruchowymi. Więcej tutaj.

Atrakcje przygotowała również Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy. 14 i 15 lutego zaprasza na koncert „Kuligiem po świecie”. Więcej na ten temat tutaj.

Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy są jednostkami organizacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Andrzej Goiński

13 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy