Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Śladami przodków Drukuj Poleć znajomemu
 Czym była Krwawa Niedziela w Bydgoszczy? Kim byli lotnicy z Koronowa biorący udział w kampanii wrześniowej? Jak podzielono dzisiejsze województwo kujawsko-pomorskie w czasie II Wojny Światowej? Gdzie zlokalizowane były niemieckie obozy pracy? Na te i inne pytania związane z okresem II Wojny Światowej poznają odpowiedzi uczestnicy prelekcji historycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach regionu kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy szkoły do zgłaszania udziału w przedsięwzięciu.
 
Organizatorem zajęć jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prelekcje prowadzone będą przez doświadczonych pedagogów, historyków oraz instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Młodzi ludzie będą mieli okazję wziąć udział w konkursach, w których otrzymają nagrody z Muzeum Powstania Warszawskiego a niewątpliwą atrakcją będzie udział w spotkaniach Grupy Rekonstrukcji Historycznych, której członkowie zaprezentują umundurowanie polskich i niemieckich żołnierzy oraz repliki wyposażenia wojskowego.

Zajęcia są realizowane w ramach projektu „Edukacja regionalna drogą do umocnienia tożsamości regionalnej i marki województwa kujawsko-pomorskiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków samorządu województwa.

Pierwsze spotkanie odbyło się 10 lutego w Gimnazjum w Brzozie  (gmina Nowa Wieś Wielka, powiat bydgoski).

Szkoły chcące wziąć udział w prelekcjach prosimy o zarejestrowanie się na stronie http://edukacjaisport.kujawsko-pomorskie.pl/rejestracja1/. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Departament Edukacji i Sportu
Wydział Szkolnictwa
Biuro Programów Edukacyjnych
 
1. 2.
3. 4.
fot. zajęcia w Gimnazjum w Brzozie  (gmina Nowa Wieś Wielka, powiat bydgoski). fot. Maciej Sas.

9 lutego 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy