Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Uczniowie wybiorą logo Roku Praw Dziecka Drukuj Poleć znajomemu
 Zapraszamy szkoły podstawowe z regionu do udziału w plebiscycie na logo Roku Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Wśród placówek, które zorganizują wśród uczniów głosowanie rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Propozycje znaków graficznych przygotowały dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Sejmik województwa ustanowił rok 2012 Rokiem Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Samorządowe władze regionu włączyły się ten sposób w ogólnopolskie obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Janusza Korczaka. Więcej na ten temat tutaj. O wizycie rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w regionie tutaj.

Obchody Roku Praw Dziecka w regionie będą miały własne logo. Propozycje znaków graficznych  przygotowały dzieci uczestniczące w zajęciach w pracowni multimedialnej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.
  • projekt nr 1 Marii Jasińskiej tutaj,
  • projekt nr 2 Agnieszki Kasztelowicz tutaj,
  • projekt nr 3 Niny Krause tutaj,
  • projekt nr 4 Michaliny Mąki tutaj,
  • projekt nr 5 Mikołaja Tilla tutaj,

Zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe z regionu do udziału w plebiscycie, w którym wybierzemy najlepszy projekt. Przedsięwzięcie organizuje Kancelaria Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - To dobra okazja aby zwrócić uwagę uczniów na problematykę związaną z przestrzeganiem praw dziecka oraz zwiększyć świadomość najmłodszych na temat przysługujących dzieciom praw – mówi przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta.

Udział w plebiscycie polega na zorganizowaniu przez szkołę głosowania wśród uczniów, które potrwa od 1 do 2 marca. Forma jego przeprowadzenia jest dowolna. Po wyłonieniu zwycięskiej pracy nauczyciel nadzorujący głosowanie do 7 marca prześle do Kancelarii Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim wypełniony formularz (e-mail: p.gorski@kujawsko-pomorski.pl, fax: 56 6226010, adres: Kancelaria Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń z dopiskiem „Rok Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskiem”, decyduje data stempla pocztowego). W finale plebiscytu zwycięży logo wyłonione na podstawie głosów oddanych przez wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie (każda szkoła ma jeden głos).

Wśród szkół, które wezmą udział w plebiscycie rozlosujemy trzy równorzędne nagrody rzeczowe o wartości do 2 tysięcy złotych brutto. Wręczymy je podczas uroczystego odsłonięcia oficjalnego znaku Roku Praw Dziecka.

Zachęcamy też szkoły do organizowania w szkołach zajęć poświęconych tematyce podmiotowości dziecka oraz przesyłania do Kancelarii Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim fotografii i informacji o przebiegu plebiscytu. Relacje zamieścimy na stronie internetowej www.dzieci.kujawsko-pomorskie.pl.  

Regulamin plebiscytu tutaj
Formularz tutaj

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


21 lutego 2012 r.

 
 
 
 

Gościmy