Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Ruszyła Krajna Arena Drukuj Poleć znajomemu
 We wtorek (28 lutego) w Sępólnie Krajeńskim  odbyło się otwarcie hali sportowo-widowiskowej Krajna Arena. Inwestycja jest częścią projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach którego powstały już molo, amfiteatr i kawiarnia nad Jeziorem Sępoleńskim.
 
- Na przykładzie Sępólna Krajeńskiego widać jak dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego poprawia się dostępność mieszkańców regionu do nowoczesnej bazy sportowej. Budowa Krajna Areny to realizacja jednego z naszych priorytetów, którym jest uruchomienie pełnowymiarowej hali sportowej w każdym powiecie. Miasto wyróżnia się też na tle innych miejscowości budową aż czterech „Orlików” – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Krajna Arena powstała przy stadionie przy ulicy Chojnickiej 19 w Sępólnie Krajeńskim. Hala sportowa jest przystosowana do rozgrywek w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa, może być też podzielona na trzy odrębne sektory. Wyposażona jest też w trzytorową ściankę wspinaczkową oraz salę fitness. Przestawne trybuny na parterze przewidziane są na 145 miejsc, a stała widownia na piętrze na 260. W kompleksie powstały też pomieszczenia odnowy biologicznej z saunami, jacuzzi i kącikiem relaksacyjnym. Obiekt umożliwia organizację imprez sportowych, a także koncertów, targów i innych imprez.

Uroczyste otwarcie hali z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Doroty Jakuty oraz radnego sejmiku Marka Witkowskiego odbyło się we wtorek (28 lutego).

Budowa hali to jedna z inwestycji realizowanych przez władze Sępólna Krajeńskiego w ramach projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Rozwój turystyki, rekreacji i sportu na terenie Pojezierza Krajeńskiego”. Objął on również budowę ukończonych w 2010 roku molo, amfiteatru i kawiarni nad Jeziorem Sępoleńskim (więcej tutaj), a także trwającą właśnie budowę ścieżki rowerowej, która połączy Sępólno Krajeńskie z Więcborkiem  przez Nowy Dwór oraz Witunię. W ramach projektu zagospodarowane zostanie też nabrzeże Jeziora Więcborskiego. Wartość przedsięwzięcia to ponad 25 milionów złotych, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego 14,1 miliona złotych.
 
 
1. 2. 3.
4. 5.
fot. Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


28 lutego 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 29 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy