Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj (29 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywa się VIII finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym.
 
Konkurs rozpoczął się o godzinie 10 w sali sesyjnej sejmiku. Do rywalizacji stanęło 15 uczniów, którzy przebrnęli przez dwa pierwsze etapy konkursu. Uczestnicy, którzy prawidłowo odpowiedzą na 75 procent pytań w części pisemnej wezmą udział w części praktycznej. Ten etap będzie polegać na ustnej prezentacji siebie jako kandydata na samorządowca. Suma punktów z testu oraz ocen jurorów z części praktycznej pozwoli wyłonić trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody finansowe. Dla szkoły, której finaliści wywalczą najwięcej tytułów laureatów, zaplanowana jest nagroda rzeczowa.

Konkurs organizuje Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Konkursowi patronują uczelnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku.

Lista finalistów konkursu tutaj
Regulamin oraz więcej informacji o konkursie tutaj

15 marca odbędzie się finał IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas trzecich gimnazjów.
 
1. 2. 3.  
 
Kancelaria Sejmiku

27 lutego 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 29 lutego 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy