Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Młodzi autorzy projektów logo Roku Praw Dziecka Drukuj Poleć znajomemu
 Maria Jasińska, Agnieszka Kasztelowicz, Nina Krause, Michalina Mąka oraz Mikołaj Till to młodzi autorzy propozycji na logo Roku Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim.  Ich prace powstały podczas zajęć organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.
 
Logo obchodzonego w naszym województwie Roku Praw Dziecka wybierzemy w plebiscycie organizowanym przez Kancelarię Sejmiku, do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z regionu.
Więcej na temat plebiscytu tutaj.
Więcej na temat Roku Praw Dziecka tutaj.

Autorami projektów znaków graficznych obchodów są uczestnicy zajęć w pracowni multimedialnej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu:

 
Maria Jasińska, 16 lat, uczennica Gimnazjum nr 11 im. prof. S. Banacha w Toruniu. Jej praca przedstawia misia w barwach województwa, który symbolizuje dziecko, a czapka na jego głowie prawo.
 
 
Agnieszka Kasztelowicz, 12 lat, uczennica Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu. Jej projekt przedstawia troje dzieci trzymających się za ręce na znak tego, że mają równe prawa i powinny być traktowane jednakowo. Postacie połączone są symbolem prawa – paragrafem.
 
 
Nina Krause, 12 lat, uczennica Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu. Projekt przedstawia kochającą się rodzinę, w której dziecko ma prawo do miłości i oczekuje wsparcia od dorosłych. Pokazuje też jak bardzo sytuacja dziecka zależy od rodziców i opiekunów. Nie bez znaczenia jest kolor prezentowanych postaci, gdzie dziecko, jako biała postać, jest zależne od wpływów innych, wyrazistych kolorów.
 
 
Michalina Mąka, 13 lat, uczennica Szkoły Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 w Toruniu. Praca przedstawia dziecięcą czapkę z umieszczonym na niej paragrafem, który symbolizuje prawa Dziecka.
 
 
Mikołaj Till, 15 lat, uczeń Gimnazjum nr 29 im. Włodzimierza Puchalskiego w Toruniu. Projekt przedstawia dziecko z wyciągniętą do góry ręką w której trzyma paragraf – symbol prawa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


1 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy