Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Stypendia dla sportowców Drukuj Poleć znajomemu
 Zarząd województwa przyznał stypendia sportowe dla 140 młodych zawodników z regionu, którzy mają już na koncie sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach. Na wsparcie finansowe dla sportowców przeznaczyliśmy w sumie 400 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w dzisiaj (9 marca) w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku.

- Przyznawane co roku przez Urząd Marszałkowski stypendia dla młodych zawodników z regionu, to przede wszystkim wsparcie na rozwój dobrze zapowiadających się sportowych karier. Wszystkim zawodnikom z regionu życzę kolejnych sukcesów na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

Stypendia przyznaliśmy zawodnikom reprezentującym kluby sportowe z Kujawsko-Pomorskiego osiągającym wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach objętych programem igrzysk olimpijskich lub systemem sportu młodzieżowego. Wsparcie otrzymali zawodnicy, którzy w ubiegłym roku zdobyli medale lub reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy lub Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży albo zdobyli medal mistrzostw Polski lub podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wsparcie otrzymali też niepełnosprawni zawodnicy.

Stypendia w wysokości do 380 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy. Wśród zawodników którzy otrzymali wsparcie są miedzy innymi żeglarze z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego, kolarze z ALKS „Stal” Grudziądz, hokeiści na trawie z LKS Gąsawa oraz ciężarowcy z „Tarpana” Mrocza.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbędzie się w piątek (9 marca) o godz. 11.30 w sali posiedzeń Rady Powiatu Starostwa Powiatowego we Włocławku, ul. Cyganki 28.  

Lista wszystkich stypendystów tutaj.


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


7 marca 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 9 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy