Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Laureaci Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Drukuj Poleć znajomemu
 Adrian Zimny z I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu oraz Maciej Ratajczak z I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu znaleźli się wśród tegorocznych laureatów ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, której ostatni etap odbył się w weekend (10-11 marca) w Warszawie. Ufundowaną przez samorząd województwa nagrodę dla najlepszego laureata z naszego regionu wręczył wicemarszałek Edward Hartwich.
 
Do udziału w olimpiadzie zgłasza się zwykle 30 tysięcy uczniów z ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem wiodącym 53. edycji imprezy była „Etyka w życiu publicznym”. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Uroczyste wręczenie nagród z udziałem wicemarszałka Edwarda Hartwicha odbyło się w niedzielę (11 marca) w sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego. Adrian Zimny z Inowrocławia, który zajął najlepsze miejsce wśród uczestników konkursu z Kujaw i Pomorza otrzymał tablet ufundowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Lista wszystkich laureatów konkursu tutaj

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


13 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy