Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Pieniądze z PO KL na przedszkola Drukuj Poleć znajomemu
 Urząd Marszałkowski organizuje cykl spotkań z potencjalnymi beneficjentami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, których celem jest przygotowanie zainteresowanych podmiotów do aplikowania o środki służące poszerzaniu lokalnej oferty edukacji przedszkolnej w 2012 roku. Adresatami najbliższych są reprezentanci instytucji z powiatów rypińskiego oraz bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego świeckiego, tucholskiego, żnińskiego oraz Bydgoszczy.

Spotkania dotyczą możliwości pozyskania dofinansowania na założenie nowych i wsparcie istniejących przedszkoli w ramach poddziałania 9.1.1 PO KL „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”. Mają charakter otwarty, do udziału zapraszamy odpowiedzialnych za oświatę i pozyskiwanie unijnych funduszy przedstawicieli gmin i powiatów, przedszkoli i szkół oraz organizacji pozarządowych i innych podmiotów zainteresowanych utworzeniem bądź wspieraniem funkcjonujących placówek.

Pierwsze szkolenie odbyło się w lutym w Toruniu, kolejne, dla potencjalnych beneficjentów z terenu ziemskiego powiatu włocławskiego i lipnowskiego, 12 i 13 marca.   

Kolejne spotkania odbędą się:
  • powiat rypiński
    15 marca, godz. 10.00-12.00
    Urząd Gminy Rypin (ul. Lipnowska 4, sala konferencyjna);
  • powiaty bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasto Bydgoszcz
    22, 26, 28 i 29 marca, godz. 9-16
    siedziba Regionalnego Ośrodka EFS w Bydgoszczy, Długa 34.

Podczas spotkań przedstawiane są warunki uzyskania dofinansowania i procedury ubiegania się o wsparcie, prelegenci odpowiadają również na wątpliwości i pytania uczestników. Spotkania prowadzą pracownicy regionalnych ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego w Toruniu i Bydgoszczy.

Informacje o zapisach:

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Na projekty służące rozwojowi edukacji na poziomie przedszkolnym przeznaczamy w tym roku w ramach PO KL 85 milionów złotych. Zależy nam, by środki te trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli przede wszystkim na tereny gdzie placówek takich jest wciąż  zbyt mało.

Czytaj też:

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


13 marca 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy