Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Gimnazjaliści w finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Drukuj Poleć znajomemu
 Kinga Żebrowska z  Gimnazjum Akademickiego w Toruniu zwyciężyła w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla klas III gimnazjum, którego finał odbył się dzisiaj (15 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. Do rywalizacji stanęło 70 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w dwóch pierwszych etapach konkursu.
 
W pierwszym etapie, który odbył się 30 listopada, wzięło udział ponad 1,2 tysiąca uczniów z 101 szkół gimnazjalnych z regionu. Do etapu rejonowego, który odbył się 13 stycznia w  Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu zakwalifikowało się 287 gimnazjalistów z 79 szkół. Lista 70 uczniów, którzy wzięli udział w trzecim etapie tutaj.

Finał konkursu, który odbył się w czwartek (15 marca) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu składał się z części teoretycznej i praktycznej. 13 uczniów, którzy prawidłowo odpowiedzieli na 75 procent pytań w części pisemnej wzięli udział ostatnim etapie, który polegał na ustnej prezentacji siebie jako kandydata na samorządowca.

Zmaganiom uczniów przyglądali się przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta, wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak oraz radni Jacek Gajewski i Elżbieta Krzyżanowska.

Wyniki konkursu:
I miejsce  oraz nagroda finansowa 3,3 tysiąca złotych: Kinga Żebrowska z ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu
II miejsce oraz nagrody finansowe 2,2 tysiąca złotych ex aequo:
Jan Kulik z Gimnazjum im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Dobrzejewicach (gmina Obrowo, powiat toruński),
Daria Lutowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalkach (gmina Rypin),

Nagrody otrzymali też nauczyciele-opiekunowie zdobywców nagród:
I miejsce – 2 tysiące złotych: Kinga Marulewska
II miejsce -1,5 tysiąca złotych: Agnieszka Kruszka
III miejsce – 1,5 tysiąc złotych: Agnieszka Szablewska

Do Gimnazjum im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Dobrzejewicach, którego finaliści zdobyli najwięcej tytułów laureatów trafi nagroda rzeczowa.

Współorganizatorzy Konkursu: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku.

O finale Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (fot. u góry) pisaliśmy tutaj
 
1. 2.
 
Kancelaria Sejmiku

14 marca 2012 r.
ostatnia aktualizacja: 15 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy