Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Dziecko jest cudem Boga i Natury Drukuj Poleć znajomemu
 Rok Janusza Korczaka oraz Rok Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim zainspirował koło teatralne pracujące w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radziejowie do przygotowania przedstawienia pt. „Dziecko jest cudem Boga i Natury”. Powstało ono z myślą o uczniach, rodzicach, nauczycielach, wszystkich  zainteresowanych tematem i kochających dzieci. Tytułem stały się słowa często powtarzane przez Janusza Korczaka. Przedsięwzięcie to zostało wpisane do Ogólnopolskiego Kalendarza Obchodów Roku Janusza Korczaka oraz objęte honorowym patronatem przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dorotę Jakutę.
 
Spektakl prezentuje postać Janusza Korczaka jako pisarza, nauczyciela, pierwszego rzecznika praw dziecka oraz propaguje w środowisku szkolnym i lokalnym prawa dziecka. Po każdym przedstawieniu młodzi wykonawcy i opiekun koła rozmawiają z widzami o prawach dziecka i zasługach niezwykłego człowieka, jakim był Henryk Goldszmit.
We wtorek 6 marca 2012 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I-VI oraz nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie.
We współpracy z Miejską i Powiatowa Biblioteką Publiczną im. Fr. Becińskiego 12.03.2012 r. spektakl zaprezentowano uczniom starszych klas Szkoły Podstawowej w Płowcach, Szkoły Podstawowej w Bieganowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie oraz nauczycielom. Został bardzo ciepło przyjęty przez widzów.
Zaplanowano jeszcze trzy przedstawienia: w radziejowskiej książnicy (21 marca), w Szkole Podstawowej w Osięcinach (19 kwietnia) oraz w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie (22 kwietnia).
Wykonawcami są uczniowie klasy VIa, członkowie koła teatralnego: Aleksandra Kacprzak, Dawid Jankowski Alicja Michalak, Dominika Sadowska, Dominika Staniszewska, Dominik Waszak. Opiekę literacką sprawuje nauczycielka języka polskiego PSP nr 1 w Radziejowie Grażyna Trzmielewska.
 
1.  2.  3.
4.  5.
 
 
 
 

Gościmy