Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Finał plebiscytu na logo Roku Praw Dziecka Drukuj Poleć znajomemu
 Ogłoszenie wyników plebiscytu na logo Roku Praw Dziecka oraz losowanie zwycięskich szkół, które wzięły udział w naszej zabawie odbędzie się we wtorek (20 marca) w Urzędzie Marszałkowskim.  Znak graficzny obchodów wybrali uczniowie 44 szkół podstawowych z regionu.
 
Sejmik Województwa ustanawiając rok 2012 Rokiem Praw Dziecka włączył region w ogólnopolskie obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Janusza Korczaka. Więcej na ten temat tutaj. O wizycie rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w regionie tutaj.

Propozycje znaków graficznych przygotowały dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Więcej na ten temat tutaj.

Udział w plebiscycie polegał na zorganizowaniu przez szkołę głosowania wśród uczniów. Forma jego przeprowadzenia była dowolna. Po wyłonieniu zwycięskiej pracy, nauczyciel nadzorujący głosowanie przesłał do Kancelarii Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim wynik, który projekt uzyskał największą liczbę głosów. W plebiscycie zwycięży logo wyłonione na podstawie wyborów szkolnych (każda szkoła ma jeden głos).

Wśród szkół, które wzięły udział w plebiscycie rozlosujemy trzy równorzędne nagrody rzeczowe o wartości do 2 tysięcy złotych brutto.

Ogłoszenie wyników oraz losowanie nagród z udziałem przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty oraz twórców projektów graficznych odbędzie się we wtorek (20 marca) w Urzędzie Marszałkowskim (godzina 13, sala patio B na parterze). Zwycięskie szkoły wylosują przedszkolaki z przedszkola „Leśny Ludek” w Toruniu.

Uroczyste wręczenie nagród z udziałem przedstawicieli zwycięskich szkół oraz prezentacja oficjalnego logo Roku Praw Dziecka odbędzie się 30 marca.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


19 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy