Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Znamy logo Roku Praw Dziecka Drukuj Poleć znajomemu
 Uczniowie szkół podstawowych z regionu wybrali! Oficjalnym znakiem graficznym Roku Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim będzie logo przygotowane przez szesnastoletnią Marię Jasińską. Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz losowanie zwycięskich szkół, które wzięły udział w naszej zabawie, odbyło się dzisiaj (20 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. Nagrody otrzymają podstawówki w Radziejowie, Włocławku i Nieżywięciu w powiecie brodnickim.
 
Sejmik Województwa, ustanawiając rok 2012 Rokiem Praw Dziecka, włączył region w ogólnopolskie obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Janusza Korczaka (więcej na ten temat tutaj). O wizycie rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w regionie tutaj.

Propozycje znaków graficznych przygotowały dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (więcej na ten temat tutaj). Udział w plebiscycie polegał na zorganizowaniu przez szkołę głosowania wśród uczniów. Forma jego przeprowadzenia była dowolna. Wyniki głosowań trafiły do Urzędu Marszałkowskiego, a w plebiscycie zwyciężył projekt wyłoniony na podstawie wyborów szkolnych (każda szkoła miała jeden głos).

W naszej zabawie wzięli udział uczniowie 44 szkół podstawowych z regionu. Oficjalnym znakiem graficznym Roku Praw Dziecka w Województwie Kujawsko-Pomorskim został projekt szesnastoletniej Marii Jasińskiej, uczennicy Gimnazjum nr 11 im. prof. S. Banacha w Toruniu. Jej praca przedstawia misia w barwach województwa, który symbolizuje dziecko, a czapka na jego głowie prawo.
 

 
Ogłoszenie wyników oraz losowanie szkół do których trafią nagrody z udziałem przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty, wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera oraz twórców projektów graficznych odbyło się dzisiaj (20 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. Zwycięskie szkoły wylosowały przedszkolaki z przedszkola „Leśny Ludek” w Toruniu. Trzy równorzędne nagrody rzeczowe o wartości do 2 tysięcy złotych brutto każda trafią do:
  • Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Radziejowie;   
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku;
  • Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu w powiecie brodnickim.

Uroczyste wręczenie nagród z udziałem przedstawicieli zwycięskich szkół oraz oficjalna prezentacja logo Roku Praw Dziecka odbędzie się 30 marca.
 
1.  2. 3.
4. 5.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 
20 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy