Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Orlik w Wałdowie Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj (21 marca) przy Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Wałdowie (gmina Sępólno Krajeńskie) odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnego kompleksu sportowego w regionie wybudowanego w ramach rządowo-samorządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.
 
Kompleks boisk w Wałdowie, który powstał w ramach ubiegłorocznej (2011) edycji programu, to czwarty taki obiekt w gminie Sępólno Krajeńskie, która wyróżnia się pod względem liczby inwestycji sportowych wśród innych miejscowości w regionie (więcej na ten temat tutaj). W uroczystym otwarciu obiektu (początek o godzinie 11) weźmie udział radny sejmiku Marek Witkowski.

W ramach pierwszych czterech (2008-2011) edycji programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w Kujawsko-Pomorskiem powstało w sumie 181 „Orlików” (więcej na ten temat tutaj).  Na oficjalne otwarcie czekają ostatnie z nich. Kujawsko-Pomorskie jest w krajowej czołówce regionów realizujących ten program - łącznie już 103 ze 144 gmin posiada „Orlika”, co ze wskaźnikiem 71,5 procent daje naszemu województwu miejsce w pierwszej trójce w Polsce. Budowę każdego z nich samorząd województwa wsparł kwotą do 333 tysięcy złotych (33 procent wartości inwestycji).

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


21 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy