Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Finał konkursu o zdrowiu Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj (29 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się finał II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. W części ustnej bierze udział 13 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w poprzednich etapach zmagań.
 
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat:
  • funkcjonowania organizmu człowieka,
  • zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny,
  • profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych  i zakaźnych,
  • promocji zdrowego stylu życia.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Partnerami są samorządy powiatowe, których zadaniem była organizacja drugiego etapu rywalizacji.
 
W pierwszym, szkolnym etapie konkursu, który odbył się 4 stycznia z 26 zadaniami na temat funkcjonowania i dbania o ludzki organizm zmagało się prawie 2,5 tysiąca uczniów.  W etapie powiatowym, który odbył się 7 lutego w kilkunastu miejscowościach regionu wzięło udział 142 uczniów z 76 szkół.

Do trzeciego, wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowały się 52 osoby. Jego uczestnicy wzięli udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych (więcej na ten temat tutaj). Część pisemna odbyła się 23 marca w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu.

W części ustnej, która odbywa się dzisiaj (29 marca) w Urzędzie Marszałkowskim rywalizuje 13 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z testem (ich lista tutaj).

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 10 kwietnia w Inowrocławiu podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

O pierwszej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu tutaj.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


29 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy