Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Wielkanocne warsztaty w Urzędzie Marszałkowskim Drukuj Poleć znajomemu
 Otwarte szeroko dla wszystkich mieszkańców regionu podwoje Urzędu Marszałkowskiego stają się naszą przedświąteczną tradycją. Na wielkanocne warsztaty „Pisanki, kraszanki, święcone” zapraszamy do gmachu przy placu Teatralnym w Toruniu 31 marca, w sobotę przed Niedzielą Palmową. Wstęp jest bezpłatny.

Naszą propozycję adresujemy do wszystkich: rodzin z dziećmi, młodzieży i do osób starszych. Każdy będzie się dobrze bawił, przy okazji nabywając nowych umiejętności, i każdy wróci do domu z własnoręcznie przygotowanym świątecznym gadżetem – czymś co udekoruje dom lub przedmiotem nadającym się na oryginalny świąteczny prezent. Będzie coś szczególnie dla pań (warsztaty florystyczne, krótki kurs batiku, przygotowywanie mazurków), mnóstwo atrakcji dla dzieci (warsztaty plastyczne, gry i zabawy) oraz propozycje dla panów (najmniej aktywni będą mogli skorzystać z degustacji).

- Jednym z najciekawszym momentów imprezy będzie sypanie dywanu z piasku. Ten stary wiejski obyczaj, ściśle związany między innymi z przygotowaniami do Wielkanocy, wart jest przypomnienia i kultywowania. Tym bardziej, że jest przy tym mnóstwo dobrej zabawy! – zachęca marszałek Piotr Całbecki. – W sobotę poprowadzą ją nasi goście z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury z Przedcza, administracyjne należącego do Wielkopolski, ale kulturowo do Kujaw.  

Zapraszamy na:
  • prezentację wielkanocnych tradycji Kujaw i Pomorza
  • pokaz tworzenia dywanu z piasku
  • warsztaty florystyczne (stroiki i dekoracje świąteczne)
  • warsztaty rękodzieła (koszyczki z rafii i ozdoby świąteczne z drewna)
  • „Batik – pisanki woskiem malowane” - warsztaty rękodzieła dla starszych dzieci i dorosłych;
  • „Pisankowe gniazdka” - warsztaty plastyczne dla dzieci przygotowane przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka;
  • „Nie ma jak u Mamy…” - prezentacja kulinarna i degustacja potraw wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Góral w powiecie brodnickim;
  • „Wielkanocne wygibasy” - gry i zabawy dla dzieci
  • warsztaty kulinarne (mazurki wielkanocne),
  • „Ozdoby świąteczne własnoręcznie zrobione” - warsztaty rękodzielnictwa przygotowane przez Zakład Aktywizacji Zawodowej z Drzonowa.  

Więcej tutaj.

Pisanki, kraszanki, święcone, czyli Kujawsko-Pomorskie Spotkanie Wielkanocne; Urząd Marszałkowski w Toruniu, plac Teatralny 2; 31 marca, początek o 11, spodziewane zakończenie o 14. Zapisy na warsztaty prowadzone będą na bieżąco w dniu imprezy, materiały zapewniamy na miejscu.  

Czytaj też: Narysuj, zagraj, zaśpiewaj – warsztaty świąteczne u Marszałka.

1.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


23 marca 2012 r.
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy