Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Odsłoniliśmy logo Roku Praw Dziecka Drukuj Poleć znajomemu
 Dzisiaj (30 marca) przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyła się ceremonia odsłonięcia logo Roku Praw Dziecka. Towarzyszyła jej uroczystość wręczenia nagród młodym autorom znaków graficznych oraz uczniom i nauczycielom ze szkół, które wzięły udział w plebiscycie.
 
Propozycje logo przygotowały dzieci z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (więcej na ten temat tutaj). Kancelaria sejmiku zorganizowała plebiscyt na najlepszy projekt, do udziału w którym zaprosiliśmy szkoły podstawowe z regionu. Uczniowie 44 szkół wybrali znak graficzny przygotowany przez szesnastoletnią Marię Jasińską, uczennicę Gimnazjum nr 11 w Toruniu.

Wylosowaliśmy też szkoły, do których trafią trzy równorzędne nagrody – drukarki wielofunkcyjne:
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Radziejowie;   
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku;
  • Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu w powiecie brodnickim.
Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz losowanie zwycięskich szkół, które wzięły udział w naszej zabawie, odbyło się 20 marca w Urzędzie Marszałkowskim (więcej tutaj).

Uroczyste odsłonięcie logo Roku Praw Dziecka, które w formie wielkoformatowego baneru zawisło na ścianie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyło się w piątek (30 marca). W drugiej części imprezy (sala 215) wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak oraz członek zarządu województwa Michał Korolko wręczyli nagrody wszystkim młodym twórcom znaków graficznych biorących udział w plebiscycie oraz nauczycielom i uczniom ze zwycięskich szkół. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie zaprezentowali też scenkę teatralną „Dziecko jest cudem Boga i Natury” poświęconą Januszowi Korczakowi (więcej na ten temat tutaj).   

Sejmik Województwa, ustanawiając rok 2012 Rokiem Praw Dziecka, włączył region w ogólnopolskie obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Janusza Korczaka (więcej na ten temat tutaj). O wizycie rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w regionie tutaj.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.
7. 8. 9.
Fot. Wojtek Szabelski, freepress.pl.
 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


30 marca 2012 r.
 
 
 
 

Gościmy