Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w Brodnicy Drukuj Poleć znajomemu
 Wczoraj (14 maja) gościliśmy w regionie Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. Spotkanie, które wpisało się w harmonogram obchodów Roku Praw Dziecka, odbyło się w Brodnicy.
 
Rzecznik rozpoczął wizytę od spotkania z dyrekcją oraz wychowankami brodnickiego domu dziecka. Dzieci miały okazję pokazać Rzecznikowi obiekt, w którym przebywają, swoje prace oraz trofea sportowe, ponadto rozmawiały z nim o codziennym życiu w placówce, swoich radościach i problemach. Marek Michalak spotkał się również z dziećmi i młodzieżą z brodnickich szkół w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy, gdzie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące przysługujących im praw i możliwości ich egzekwowania. W godzinach od 13 do 14 Rzecznik Praw Dziecka dyżurował w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Głównym punktem wizyty Rzecznika był udział w konferencji „Formy pomocy dzieciom a zadania i kompetencje samorządów w świetle nowych zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej”, w której udział wzięli także przewodnicząca sejmiku województwa Dorota Jakuta, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, radni Województwa Ewa Łapińska i Wiesław Żurawski oraz dyrektorzy domów dziecka z regionu. Wystąpienia prelegentów dotyczyły bieżącego funkcjonowania ośrodków opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz roli samorządów w tworzeniu i prowadzeniu placówek niosących pomoc dzieciom.
 
1. 2. 3.
4. 5. 6.  
 
Kancelaria Sejmiku

15 maja 2012 r.

 
 
 
 

Gościmy