Aktualności
Inauguracja Roku Praw Dziecka
Stanowisko sejmiku
O Województwie
Nasze Symbole
Oni rządzą
Kujawsko-Pomorskie smakuje
Poczta - Dziecięce Graffiti
Wyjątkowi
Linki
Do pobrania
 
 
Święto Województwa. Spotkajmy się w parkach krajobrazowych Drukuj Poleć znajomemu
 Czerwiec miesiącem dni otwartych w parkach krajobrazowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego! W ramach Święta Województwa wszystkie nasze parki krajobrazowe zorganizują szereg atrakcji dla tych wszystkich, którzy znajdą czas na wypoczynek połączony z edukacją i zabawą. Cykl imprez zapoczątkuje rodzinny piknik „Smakuj dzieciństwo”, który odbędzie się 2 czerwca w Grucznie, na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.
 
Pod hasłem „Spotkajmy się w parkach krajobrazowych” zachęcamy do bliższego spotkania z naturą oraz poznania pięknych, chronionych zakątków regionu. Osiem kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych przygotowało specjalną ofertę edukacyjną i rekreacyjną.

Oprócz pikniku „Smakuj dzieciństwo” (program atrakcji tutaj) Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego zaprasza także na „Weekend z Menonitami” do Chrystkowa oraz na rajd szlakiem Twierdzy Chełmno. Więcej tutaj.

W Grzymięcy koło Brodnicy można będzie przejść ścieżką dydaktyczną „Bobrowiska” wzdłuż rzeki Skarlanki i zobaczyć, na przykład zgryzy, bobrowe czy pomnikowe dęby „Adam i Ewa”. O szczegółach przygotowanych przez Brodnicki Park Krajobrazowy piszemy tutaj.
 
Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy przygotował między innymi rajd rowerowy i zabawę przy ognisku, a Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy wycieczkę do rezerwatu torfowiskowego „Mszar Płociczno”.

III Krajeński Rajd Rowerowy, w okolicach torfowiska „Messy” wyruszy z molo w Sępólnie Krajeńskim. Więcej o dniach otwartych w Krajeńskim Parku Krajobrazowym tutaj.

11 czerwca zaplanowano drzwi otwarte w Tucholskim Park Krajobrazowym - będą wystawy i konkursy. Z kolei 8-9 czerwca zapraszamy do  Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Wykład „Spotkanie z nadgoplańską ekologią”, piknik na Półwyspie Potrzymiech i rajd rowerowy to oferta Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Mamy w Polsce 121 parków krajobrazowych o łącznej powierzchni blisko 2,5 miliona hektarów, co stanowi około 8% powierzchni Polski. Na terenie Kujawsko-Pomorskiego działa osiem parków krajobrazowych.

Czytaj też:
 
1. 2. 3.
Fot. Parki Krajobrazowe

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego


31 maja 2012r.
 
 
 
 

Gościmy